Prezydencki Dzień Dziecka

2016-06-02

Z okazji Dnia Dziecka dąbrowskie przedszkolaki z zespołu szkół katolickich spotkały się ze Zbigniewem Podrazą, prezydentem miasta.

Było to niezwykle ważne spotkanie, które z pewnością pozostanie na długo w pamięci najmłodszych mieszkańców. Swoją wizytę w gabinecie prezydenckim wykorzystali znakomicie.

Zasypali prezydenta gradem pytań, opowiedzieli też o swoich talentach i umiejętnościach, pochwalili się znajomością miasta i zaśpiewali piosenkę. Na pamiątkę spotkania goście przynieśli własnoręcznie wykonaną pracę, którą podarowali prezydentowi. Z okazji Dnia Dziecka prezydent podarował zaś najmłodszym małe upominki .

Zanim dzieciaki dotarły na umówione spotkanie zwiedzili budynek Urzędu z jego najważniejszymi miejscami. Zobaczyli, gdzie załatwia się prawy urzędowe.

Zajrzeli do Sali Sesyjnej, gdzie  zwykle odbywają się najważniejsze oficjalne spotkania, konferencje i sympozja a tradycyjnie co miesiąc obradują dąbrowscy radni.

Na zakończenie wycieczki mali dąbrowianie zawitali do siedziby Straży Miejskiej.

Zobaczyli jak działa monitoring miejski oraz gdzie przyjmowane są zgłoszenia interwencyjne. Do swojego przedszkola wrócili podekscytowani i pełni wrażeń.

Z okazji dzisiejszego święta, wszystkim Dzieciom, zarówno tym małym, tym trochę większym oraz tym całkiem dużym, prezydent miasta złożył życzenia nieustającej miłości, miliona powodów do radości oraz niegasnącego uśmiechu na twarzy każdego dnia.

Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress