Pumptrak otwarty

2016-06-27

Pierwsze przejażdżki i w pełni profesjonalny pokaz w wykonaniu mistrza Bartosza Giemzy towarzyszyły otwarciu rowerowego toru treningowego w Będzinie. Co ciekawe Mistrz Polskie BMX Racing był zaangażowany w budowę będzińskiego Pumptracka.

Musieliśmy się trochę namęczyć, żeby najpierw teren wyprostować, a później żeby wybudować coś takiego. Współpracują z firmą BT Project, jak mam czas to im pomagam, testuje te tory, buduje je także w tym momencie są to tory na światowym poziomie.

-wyjaśnia Bartosz Giemza, Mistrz Polski w BMX Racing.

W naszym mieście fani dwóch kółek nie mogą narzekać na brak miejsc w który można wyszaleć się na rowerze lub podszlifować swoje umiejętności.

Myślę, że na tej mapie województwa jesteśmy jednym z nielicznych miast, które ma tak dobrze rozwiniętą tą infrastrukturę dla wszystkich tych, którzy kochają jednoślady i lubią je wykorzystywać w niekonwencjonalny sposób.

- mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Ze znajdujący się w Będzinie Pupmtracka może skorzystać każdy. Niezależnie od umiejętności każdy rowerzysta powinien pamiętać jednak o kilku rzeczach.

Przede wszystkim bezpieczeństwo, na takich torach to jest podstawa. My je budujemy bardzo bezpieczne, ale jeśli człowiek nie przestrzega zasad czyli jazdy w kasku i na sprawnym rowerze to wtedy coś się może stać.

-komentuje Bartosz Giemza.

Pumptrack to kolejny po skateparku obiekt który z pewnością będzie cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców Będzina i okolicznych miast.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress