Skorumpowana lekarka usłyszała zarzuty

2016-06-27

Łącznie 105 czynów o charakterze korupcyjnym znalazło się w akcie oskarżenia przeciwko 50-letniej lekarce, która jest podejrzana o wystawanie „lewych” zwolnień lekarskich. Nieuczciwa lekarka przyznała się do winy i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Proceder związany z nielegalną działalnością lekarki wyszedł na jaw dwa lata temu w trakcie dziennikarskiej prowokacji.

Pod koniec 2014 roku udający pacjentów reporterzy jednej ze stacji telewizyjnych, wyposażeni w ukrytą kamerę dokonali prowokacji dziennikarskiej w prywatnym gabinecie lekarskim na terenie powiatu będzińskiego. W następstwie emisji reportażu, w którym dziennikarze w zamian za pieniądze uzyskali zwolnienie lekarskie, wszczęte zostało policyjne dochodzenie.

-wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Będzinie.

Od tamtego czasu śledczy przesłuchali ponad 1200 świadków w tej sprawie.

 Śledczy, którzy wykonywali wszystkie czynności pod nadzorem prokuratury, zabezpieczyli w gabinecie dokumentację medyczną dotyczącą pacjentów 50-letniej lekarki. Zajmujący się na co dzień przestępczością gospodarczą policjanci przesłuchali w trakcie śledztwa ponad 1200 świadków. Jak się okazało prawie co dziesiąty z pacjentów uzyskiwał od lekarki fałszywe zwolnienia. Wielu z nich lewe L4 otrzymało kilka, a w niektórych przypadkach nawet kilkanaście razy w ciągu 2014 roku.

-informuje KPP w Będzinie.

Kobieta przyznała się do stawianych jej zarzutów obejmujących łącznie 105 czynów i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Nieuczciwej lekarce grozi kara pozbawienia wolności, dodatkowo kobieta będzie musiała zwrócić nielegalnie uzyskane korzyści oraz naprawić szkodę.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress