Straż miejska nauczy samoobrony

2016-06-29

Myśleliście kiedyś o nauce samoobrony? Jeśli tak to z pewnością zainteresują Was informacja o zajęciach na jakie w ramach akcji Lato zaprasza dąbrowska Straż Miejska. Zajęcia rekreacyjno-ruchowe z elementami samoobrony poprowadzi Cezary Podraza – wielokrotny Mistrz Świata w Kickboxingu, który na co dzień odpowiada za przygotowanie fizyczne dąbrowskich strażników.

Jak informuje UM w Dąbrowie Górniczej głównym założeniem projektu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, oraz uświadomienie mieszkańcom realnych zagrożeń i sposobów ich neutralizowania.

Udział w kursie mogą wziąć wszyscy, którzy pragną zwiększyć poczucie własnego bezpieczeństwa oraz w szczególny sposób dbają o różne wymiary swojego rozwoju w tym kondycji fizycznej. Znaczenia nie ma wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana będzie zgoda rodziców.

- czytamy na stronie UM w Dąbrowie Górniczej.

Po zakończeniu kursu każdy z jego uczestników będzie potrafił poradzić sobie w sytuacji werbalnego lub fizycznego ataku

Kurs obejmuje poznie podstawowych technik z zakresu samoobrony oraz wyrobienie w uczestniczkach mentalnych umiejętności do postawienia oporu potencjalnemu przeciwnikowi. Program szkolenia obejmuje zajęcia z zakresu praktycznej samoobrony i walki wręcz oraz podnoszenie poziomu ogólnej ale również specjalnej sprawności fizycznej opartej na technikach kickboxingu i karate.

-informuje magistrat.

Zajęcia będą odbywać się w godzinach od 15.00 do 16.00 w każdy wtorek i piątek na terenie ośrodka CSiR w Dąbrowie Górniczej przy ul. Malinowe Górki – Pogoria III. Aby przystąpić do zajęć należy złożyć pisemne oświadczenie o zwolnieniu z odpowiedzialności instruktora oraz wyrazić pisemną zgodę na utrwalanie i publikację wizerunku za pośrednictwem dowolnego medium, wyłącznie w celu informacji i promocji projektu „Lato w mieście”. Osoby nieletnie muszą posiadać pisemną zgodę opiekunów prawnych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress