Tauron MKS Dąbrowa Górnicza buduje nowy skład

2016-06-15

Jesteście ciekawi kto w nadchodzącym sezonie zasili drużynę Tauron MKS Dąbrowa Górnicza? Klub buduje już skład na nowy sezon. Oprócz występów w ekstraklasie, dąbrowianki powalczą również o udział w fazie grupowej Ligi Mistrzyń.

Fot: Dariusz Nowak / UM w Dąbrowie Górniczej

W tegorocznej Lidze Mistrzyń grać będzie 30 zespołów. W fazie grupowej wystąpi 16 ekip. 12 miejsc jest już obsadzonych.

O pozostałe cztery walczyć będzie 18 drużyn w trzech rundach. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zacznie grę od II rundy (mecz i rewanż), w której zmierzy się z izraelskim Maccabi XT Haifa. Jeśli dąbrowianki wygrają z drużyną z Izraela, to w III rundzie zagrają ze zwycięzcą pary Linamar Bekescsabai RSE (Węgry) – AGEL Prościejów (Czechy). Jeżeli dąbrowska drużyna awansuje do kolejnej rundy, to powalczy w grupie C z Fenerbahce SK Istambuł (Turcja), Azerrail Baku (Azerbejdżan) i St-Raphael var VB (Francja).

-czytamy na stronie UM w Dąbrowie Górniczej.

Przed rozpoczęciem wszystkich rozgrywek postanowił wzmocnić się o jak najlepsze zawodniczki.

 W Dąbrowie pojawiły się przyjmujące Yulia Bessonnaya, Daria Paszek i Marta Ciesiulewicz, rozgrywające Yael Castiglione i Monika Smidova, środkowa Dominika Sobolska i atakująca Helena Horka. Z występujących w zeszłym sezonie zostają Kamila Ganszczyk, Eleonora Dziękiewicz, Tamara Kaliszuk i Kinga Drabek. Rolę trenera nadal pełnić będzie Juan Manuel Serramalera.

-informuje dąbrowski magistrat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress