Trzecia tablica rejestracyjna

2016-06-29

Trzecia tablica rejestracyjna jest już dostępna, po licznych apelach kierowców przekazywanych do ustawodawcy sprawa dodatkowej tablicy została w końcu przekłuta w odpowiednie przepisy.

Trzecią tablicę możemy zamontować np. na bagażniku rowerowym zasłaniającym tylną tablicę. Informacja jest na tyle ważna, że w tym przypadku kierowca nie będzie mógł liczyć na pobłażanie ze strony policjantów przeprowadzających kontrole drogowe, zwłaszcza w ramach częstych akcji weekendowych oraz wakacyjnych.

Dlatego możliwość posiadania trzeciej tablicy rejestracyjnej to odpowiedź na potrzeby osób aktywnie spędzających czas wolny, które wykorzystują samochody do przewożenia rowerów z tyłu pojazdu.

- mówi Michał Dratwiński, koordynator ds. rejestracji pojazdów UM.

Uzyskanie trzeciej tablicy jest możliwe przy każdej z czynności realizowanych w Wydziale Komunikacji i Drogownictwa związanej z posiadanym pojazdem.

Możliwe jest także złożenie przez właściciela/współwłaściciela pojazdu (osoby upoważnionej) wniosku wyłącznie w tym celu. W takim wypadku należy pamiętać o wypełnieniu wniosku do karty nr 9 (BIP – Spis Podmiotowe – Sposoby załatwiania spraw – Wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego, (…), tablic rejestracyjnych) oraz o zabraniu ze sobą m.in. dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu (o ile była wydana), a także uiszczeniu ustalonej przez ministra opłaty. Koszt wydania trzeciej tablicy rejestracyjnej wynosi w „podstawowej wersji” 53 zł (tzw. tablice z flagą unijną), a w przypadku konieczności wymiany tablic rejestracyjnych „starego typu” (tzw. tablice z flagą polską oraz tablice na czarnym tle) zwiększone o kwoty odpowiednio 93 zł i 180,50 zł. Po złożeniu wymaganych dokumentów pracownik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa zamówi u producenta wykonanie dodatkowej tablicy rejestracyjnej, która po 2-3 dniach roboczych będzie możliwa do odebrania.

-informuje dąbrowski magistrat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress