W Dąbrowie powstanie klasa mundurowa

2016-06-13

Już od przyszłego roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gołonogu powstanie klasa mundurowa. W czwartek, 8 czerwca na terenie placówki nastąpiło oficjalne podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy III Liceum Ogólnokształcącym im. L. Szenwalda oraz Komendą Miejską Policji w Dąbrowie Górniczej.

Oprócz wiedzy ogólnokształcącej uczniowie klasy mundurowej będą zdobywać również wiedzę związaną z pracą policjantów, strażaków, żołnierzy, pracowników służby celnej oraz więziennictwa.

Umowę o współpracy pomiędzy szkołą a dąbrowską jednostką policji podpisali dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 Artur Iwan oraz Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej inspektor Artur Klimek

Uczniowie będą mogli poznać u nas prawie wszystkie aspekty pracy policjantów. Zapoznać się z procedurami, zakresem pracy i obowiązkami policjantów, jak również ich codzienną służbą w terenie. To wszystko powinno skutkować tym, że starając się potem o przyjęcie do policji lub innej służby mundurowej, będą dobrze przygotowani i świadomi tego, jakie wyzwania w takiej właśnie pracy będą na nich czekać.

– podkreśla inspektor Artur Klimek, szef dąbrowskich policjantów.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress