Władze Sosnowca odkupiły działkę w Kazimierzu

2016-06-27

Władze Sosnowca odkupiły od Spółki Restrukturyzacji Kopalń działkę przy ulicy Broniewskiego w Kazimierzu Górniczym, mieszkańcy mogą więc spać spokojnie. 

Kupując działkę miasto skorzystało z prawa pierwokupu. Za tereny znajdujące się pomiędzy blokami przy ul. Broniewskiego zapłacono 225 tysięcy złotych. Mieszkańcy dzielnicy nie muszą się już obawiać o losy znajdującego się na działce placu zabaw.

Warto wspomnieć, że początkowo SKR zapewniała miasto o tym, że działka w Kazimierzu zostanie przekazana w formie darowizny, niestety do tego nie doszło.

30 listopada 2015 roku w piśmie przesłanym do SRK Gmina zwracała się z prośbą o przekazanie działki w formie darowizny podkreślając, że działka zostanie przeznaczona na cel związany z utrzymaniem istniejącego placu zabaw, który zachowa charakter publiczny i ogólnodostępny.

– mówił w marcu Arkadiusz Chęciński.

Prezydent miasta korzystając z prawa pierwokupu chciał dochować obietnicy danej mieszkańcom Sosnowca.

Obiecałem mieszkańcom, że działka będzie miejska niezależnie od tego czy uda nam się wynegocjować porozumienie z SRK i przejąć grunt za darmo, czy też będziemy musieli zapłacić. W tym przypadku musieliśmy wykupić teren ale to była jedyna słuszna decyzja.

– wyjaśnia prezydent Sosnowca.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress