Z sąsiadami o partycypacji

2016-06-24

Na początku tygodnia Dąbrowę Górniczą odwiedziła grupa ukraińskich samorządowców. Goście z Ukrainy są zainteresowani wprowadzeniem w swoich miastach budżetu obywatelskiego, wzorowanego na Dąbrowskim Budżecie Partycypacyjnym.

Fot: UM w Dąbrowie Górniczej

Wizyta samorządowców z Ukrainy w Dąbrowie Górniczej zorganizowana została przez Fundację Współpracy Polsko – Ukraińskiej Pauci i miała na celu promocję koncepcji budżetu obywatelskiego w miastach ukraińskich.

Angażowanie mieszkańców w sprawy lokalne i włączanie ich we współdecydowanie o sprawach miast staje się coraz bardziej popularne za wschodnią granicą. Przedstawiciele ukraińskich samorządów postanowili skorzystać m.in. z doświadczenia realizowanego od 2013 roku Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

-czytamy na stronie UM w Dąbrowie Górniczej.

Władze Dąbrowy Górniczej od trzech lat z sukcesem realizują idee Budżetu Obywatelskiego. Gościom zza naszej wschodniej granicy o dąbrowskich doświadczeniach z partycypacją opowiadał Piotr Drygała, naczelnik Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej.

Ukraińscy goście odwiedzili również Zespół Szkół nr 1, w którym zrealizowany został projekt z II edycji DBP „Multimedialne laboratorium Kosmosu”. Nie zabrakło też spotkania w Centrum Aktywności Obywatelskiej, gdzie dyskutowano o roli współpracy z organizacjami pozarządowymi.

-czytamy na stronie magistratu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress