Zagłębiarki promują nasz region

2016-06-29

Jak same o sobie piszą „opowiadają o Zagłębiu Dąbrowskim, jak jeszcze nikt dotąd” – mowa o Zagłębiarkach, czyli  dąbrowsko-sosnowieckim kreatywnym duecie.

Jest nas dwie, jest Beata Nocoń będąca grafikiem, ja odpowiadam za warstwę słowną projektu. Szukamy zabawnych, nieodkrytych jeszcze skojarzeń z Zagłębiem, chcemy promować nasz region.

-wyjaśnia Agnieszka Stefaniak – Zubko, Zagłębiarka.

Znakiem rozpoznawczych Zgłębiarek jest zabawa słowem i obrazem, dzięki takiemu połączeniu ten barwny duet w ciekawy sposób popularyzuje nasze region.

Agnieszka jest dziennikarką, copywriterką, ona bawi się słowem, buduje różne konteksty, myśli słowem. Ja natomiast myślę obrazami, czuję kolorem.

- tłumaczy Beata Nocoń, Zagłębiarka.

Jesteście ciekawi jak to się stało, że Zagłębiarki postanowiły w barwach mięty i zupy pomidorowej promować nasze region?

Na co dzień pracujemy razem w WSB w Dąbrowie Górniczej i szukałyśmy inspiracji do wspólnych działań po godzinach, wymyśliłyśmy, że czas promować markę Zagłębia, świadomość mieszkańców regionu rośnie.

-wspomina Agnieszka Stefaniak-Zubko.

Zauważyłyśmy, że coraz więcej ludzi interesuje się Zagłębiem, coraz więcej osób chce zamanifestować swoją przynależność do regionu, dlatego stwierdziłyśmy, że to jest dobry moment by mówić głośno o Zagłębiu i o tym, że jest ono piękne.

-dodaje Beata Nocoń.

Warstwa wizualna Zgłębiarek to designerskie projekty na plakatach, koszulkach, czy nawet pocztówkach, okraszone grą słowną. „Zagłębię się”, „Babka z Piasków” czy „Pogoń za ślimakiem” – to tylko niektóre z intrygujących haseł Zgłębiarek.

Choć Zagłębiarki to duet stosunkowo młody to zdecydowanie nie może on narzekać na brak zainteresowania ze strony mieszkańców regionu.

Coraz więcej ludzi się nami interesuje, mamy coraz więcej zamówień. W lipcu otwieramy stronę internetową, gdzie będzie można zakupić nasze produkty.

- komentuje Beata Nocoń.

Na co dzień można nas spotkać na Facebooku, na Instagramie, czekamy na Wasze pomysły i inspiracje.

- mówi Agniesza Stefaniak – Zubko.

W przyszłości Zagłębiarki chcą rozwinąć swoją działalność by jeszcze bardziej wzmacniać lokalne postawy i promować nasze piękne i barwne Zagłębie Dąbrowskie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress