Zajścia podczas Dni Sosnowca

2016-06-08

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu poszukują świadków „wybryków” popełnionych podczas Dni Sosnowca. Za zajścia podczas miejskiego święta odpowiedzialna jest grupa osób podsiadających się za kibiców klubu Zagłębia Sosnowiec.

Do zajść doszło 04.06.2016 r około godziny 20.00 w Sosnowcu przy ul. 3 Maja, na przystanku tramwajowym na wysokości Parku Sieleckiego.

Pod szyldem świętowania 110 rocznicy utworzenia Klubu osoby te zablokowały ruch, zajmując także torowisko a kilkoro z nich weszło na dach tramwaju. Na zakończenie „ święta” odpaliły race. Sosnowieckich policjantów czeka teraz szereg czynności, dzięki którym ustalony zostanie dokładnie przebieg zajścia, kto odpowiada za poszczególne czyny, a po udokumentowaniu wszystkich okoliczności i zgromadzeniu kompletu materiałów, możliwym będzie ich właściwa i pełna kwalifikacja oraz wyciągnięcie konsekwencji prawnych w stosunku do sprawców.

-czytamy na KMP w Sosnowcu

W celu zgromadzenia jak największego materiału dowodowego funkcjonariusze proszą osoby, które były świadkami powyższych wydarzeń (a w szczególności osoby posiadające nagrania video obejmujące zajścia) o przekazanie policji posiadanej wiedzy i materiałów.

Zaznaczamy, że informacje i materiały można również przekazać anonimowo. W tej sprawie prosimy o kontakt z Wydziałem Prewencji KMP w Sosnowcu pod nr telefonu 032 2961 260, z Dyżurnym jednostki pod nr telefonu 032 2961 200, 32 2961255 lub przesłanie materiałów na mail dyzurny@sosnowiec.ka.policja.gov.pl

-informuje KMP w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress