Złodzieje uciekali koparką

2016-06-22

Do niecodziennej kradzieży doszło ostatnio na terenie Sosnowca. Dawaj mężczyźni w wieku 17 i 39 lat „przywłaszczyli” sobie z terenu cmentarza koparkę.

Fot: KMP w Sosnowcu

Mężczyźni po uruchomieniu pojazdu wyjechali nim poza teren nekropoli uszkadzając przy okazji kilka nagrobków oraz bramę wjazdową cmentarza.

Po brawurowym wyjeździe z cmentarza mężczyźni kontynuowali ucieczkę ulicami miasta, jednak tylko jeden z nich w pojeździe. Drugi szedł obok koparki. Nie wymagało to wielkiego wysiłku, bowiem jeśli chodzi o prędkość, osiągi maszyny rozczarowały sprawców i okazały się niezbyt imponujące.

-czytamy w policyjnym komunikacie.

Złodzieje szybko zorientowali się, że całe zajście zostało zauważone przez obsługę cmentarza. Chcą uciec przed konsekwencjami rabusie porzucili swój łup i kontynuowali ucieczkę pieszo.

Zważywszy na ilość wypitego alkoholu przez jednego z nich, nie okazało się to ani łatwe, ani też skuteczne. Ostatecznie zatrzymani przez policjantów mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem może im teraz grozić do 10 lat więzienia.

-czytamy dalej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress