Zlot Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej

2016-06-10

Harcerstwo to coś, o czym wielu z nas słyszało i co wielu z nas zna. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że harcerstwo teraz, jest zupełnie inne. Od ponad stu lat działają na Ziemi Będzińskiej drużyny harcerskie, gromady zuchowe i kręgi instruktorskie, które w pracy i zabawie łączą problemy współczesnego świata, nie zapominając o bogatej tradycji historycznej naszego rejonu.

Fot: Dziekański.net

Mogliśmy się o tym przekonać 4 czerwca br. Na Zlocie Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej na placu przy Szkole Muzyczne, nad którym patronat honorowy objął prezydent Będzina Pan Łukasz Komoniewski. Podobne wydarzenie ostatni raz odbyło się aż 27 lat temu, dlatego ta impreza musiała być wielka.

Harcerze i dzieci nie zrzeszone w ZHP wspólnie mogły bawić się i uczyć nowych, praktycznych rzeczy. Mieszkańcy Będzina integrowali się z harcerzami przy dźwiękach różnych tańców integracyjnych oraz mogli zobaczyć pokaz musztry harcerskiej. Zlotowy dzień zakończył się apelem i ogniskiem, gdzie wszyscy razem mogli śpiewać harcerskie piosenki. W miasteczku zlotowym zuchów i harcerzy odwiedzili liczni goście: wicemarszałek sejmu Barbara Dolniak, senator Arkadiusz Grabowski, komendantka Chorągwi Śląskiej ZHP harcmistrzyni Anna Peterko, kapelan hufca ks. Andrzej Stępień, burmistrz Gminy Sławków Rafał Adamczyk, naczelnik Wydz. Oświaty UM Roman Goczoł, oraz liczna grupa przyjaciół i rodziców.

Będziński hufiec może pochwalić się też tym, że drużyny harcerskie, gromady zuchowe i instruktorzy uczestniczą w życiu Związku Harcerstwa Polskiego na szczeblu centralnym, wojewódzkim i lokalnym.

Z książek można nauczyć się historii,

Można ją też poznać przez internet….

Ale żeby poznać HISTORIĘ HARCERSTWA,

Trzeba ją przeżyć, przeżyć w gronie przyjaciół,

Na zbiórkach, biwakach, obozach,

Z piosenką na ustach, z gawędą przy ognisku.

Informację nadesłał Pwd. Adrian Rogoziński, rzecznik prasowy Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress