Żyj marzeniami a nie uzależnieniami

2016-06-01

„Żyj marzeniami a nie uzależnieniami” pod takim hasłem został zorganizowany festyn Psarach. Wydarzenie było częścią działającego w gminie Programu profilaktyczno-edukacyjno-sportowego.

 16 raz spotykamy się na tego typu imprezie w gminie Psary, one nosiły różne nazwy, była Małyszomiana, Stochomania natomiast idea pozostaje ta sama, żeby w sposób zachęcający młodych ludzi przekazywać im ważne informacje na temat tego jak szanować własne życie.

- wyjaśnia Tomasz Sadłoń, wójt gminy Psary.

Program na celu pokazanie młodzieży jak ważny jest wybór właściwej ścieżki życiowej.

 Przyświeca nam taka idea aby dzieciom pokazać jak najwięcej możliwości wyboru znalezienia swojej drogi życiowej, poprzez sport, poprzez edukację, poprzez ciekawe i alternatywne formy spędzania wolnego czasu.

- mówi Agnieszka Sarnik, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Psarach.

W tym dniu na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Psarach pojawili się przedstawicielce szkół podstawowych z całej gminy.

O tym jak daleko mogą zaprowadzić nas marzenia i zdrowy styl życia uczestników festynu przekonywali piłkarze Zagłębia Sosnowiec.

Cieszymy się, że możemy brać udział w tej akcji ponieważ powinno się promować zdrowy tryb życia, żeby dzieciaki nie siedziały przed komputerem, tylko zażywały świeżego powietrza i uprawiały jakiś sport.

-komentuje Dariusz Maciejowski, zawodnik Zagłębia Sosnowiec

Dodatkowo uczestnicy festynu poza udziałem w turniejach sportowych mogli obejrzeć pokazy przygotowane przez mundurowych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress