8 osób rannych w wypadku na S1

2016-07-12

Osiem osób zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku do jakiego doszło na trasie S1 w rejonie Mierzęcic. Okoliczności czołowego zderzenia forda i mercedesa wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Fot: KPP w Będzinie

Do wypadku doszło najprawdopodobniej w skutek nieprawidłowego manewru wyprzedzania, która chciała wykonać kierująca fordem focusem 30-letnia obywatelka Czech.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 1.50 na drodze S 1 w rejonie Mierzęcic. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, siedząca za kierownicą forda focusa, 30-letnia obywatelka Czech jechała w kierunku Siewierza. Oprócz kobiety w samochodzie, którego kierownica znajdowała się po prawej stronie podróżowali trzej mężczyźni, również obywatele Czech w wieku 34 i dwaj 20 lat. W pewnym momencie kierująca najprawdopodobniej postanowiła wyprzedzić jadący bezpośrednio przed nią pojazd. W trakcie nieprawidłowo wykonanego manewru focus kierowany przez kobietę zahaczył o jadące z przeciwka audi a6, a następnie odbił się od przydrożnych barierek energochłonnych i uderzył czołowo w nadjeżdżającego z przeciwka mercedesa, kierowanego przez 21-letniego mężczyznę. W mercedesie oprócz kierowcy podróżowały jeszcze 3 osoby. Wszyscy uczestnicy wypadku podróżujący fordem i mercedesem trafili do okolicznych szpitali. Jak wykazało badanie, w chwili zdarzenia kierowcy audi i mercedesa byli trzeźwi.

Podczas wypadku najbardziej ucierpiała 30-latka kierująca fordem. Kobieta nieprzytomna, w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress