Lato w Teatrze Dzieci Zagłębia

2016-07-12

Będziński Teatr Dzieci Zagłębia organizuje wakacyjne zajęcia dla najmłodszych, którzy mogą poczuć się tam prawdziwymi twórcami.

 To wszystko, co tutaj robimy to jest przede wszystkim taka forma stworzenia działań edukacyjnych w okresie wakacji z dziećmi, które nie wyjeżdżaj na wakacje, które pozostają w mieście i chciałyby w jakiś sposób ten czas wolny spędzić. Celem tego wszystkiego, co jest to jest przede wszystkim edukacja teatralna i nastawieni jesteśmy przede wszystkim na dzieci. Czyli na ich pomysły, ich działania twórcze, które po prostu tutaj mają możliwość wybrzmieć.

- tłumaczy Anna Nowak, koordynatorka projektu.

Młodzi artyści działają w czterech grupach: aktorskiej, medialno-aktorskiej, plastyczno-aktorskiej i muzyczno-aktorskiej. Każda z nich realizuje inne zadania, ale wszystkie mają ten sam cel: przygotować świetne przedstawienie.

Zajmujemy się plastyką, robimy stroje dla innych grup i tworzymy różne ciekawe rzeczy. No i robimy lalki z patyków, z łyżek, no i konie.

- wyjaśnia Wiktoria, uczestniczka warsztatów z grupy plastyczno-aktorskiej.

Chodzę po różnych salach, no i też chodzimy na obiadówkę, na salę zabaw i robimy różne filmy z panem Pawłem, i Piotrkiem i Jaśkiem. Potem po obiedzie dalej robię zdjęcia. 

- opowiada Filip, uczestnik akcji z grupy medialno-aktorskiej.

Teatr  zachęca do udziału w dwóch ważnych dla akcji wydarzeniach. Chodzi o pochód oraz zamykający cały projekt spektakl Patataj!.

 Dzieci przygotowują w tej chwili materiały na paradę, która będzie już w środę, 13 lipca. Ok. godziny 12:00 przejdziemy się barwnym korowodem przez centrum Będzina. Także zapraszamy na spektakl, w sobotę, 16 lipca o 14:00, do teatru oraz do śledzenia nas podczas parady.

- mówi Anna Nowak.

Trzymamy kciuki za małych artystów i zachęcamy do obejrzenia efektów ich pracy!

Autor: Paulina Gazda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress