Wystawa „Dzieci Afryki”

2016-07-04

Od 1 lipca w będzińskim zamku można oglądać zdjęcia autorstwa księdza Macieja Oseta. Fotrografie wykonane przez duchownego zostały wykonane na przełomie 2007-2009 roku.

Wystawa czasowa, którą możemy podziwiać w zamku nosi tytuł „Dzieci Afryki” i prezentuje portrety oraz życie codzienne najmłodszych mieszkańców Zambii.

Ks. Maciej był misjonarzem w Zambii, do której wyjechał w grudniu 2007 r. Do czerwca 2009 r. pracował w Katolickiej Misji Mukonchi pw. Bożego Ciała, następnie w wiosce Mphansya, gdzie jego misja liczyła 300 wiernych. Prezentowane zdjęcia ukazują kulturę oraz życie codzienne dzieci w Afryce. Oglądając wystawę, widzimy całą złożoność tego egzotycznego dla nas kontynentu – mentalność ludzi, inne poczucie czasu, brak pośpiechu oraz problemy, z którymi boryka się to południowoafrykańskie państwo.Dzieci ze zdjęć misjonarza są biedne, smutne, cierpiące, ale też uśmiechnięte i radosne. Widać, że potrafią żyć chwilą, cieszyć się z życia, jakie jest im dane.

-czytamy na stronie UM w Będzinie.

Prezentowana w będzińskim zamku wystawa obejmuje ok. 20 fotografii oraz fragmenty pamiętników, w których ks. Oset opisuje swoje wrażenia z pobytu na misji. Wszystkie zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum Częstochowskiego.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress