Festiwal Muzyki Celtyckiej za nami!

2016-08-24

Za nami XIV edycja kultowego Festiwalu Muzyki Celtyckiej. Przez ostatnie dni na będzińskiej scenie zaprezentowali się muzycy z całej Europy.

Jak co roku „Celtyki” przyciągnęły do Będzina prawdziwe tłumy. Uczestnicy festiwalu znakomicie wczuli się w klimat tej imprezy.

Udało nam się zaobserwować, że 14/12 lat temu niektórzy uczestnicy festiwalu byli tutaj w wózkach pchani przez rodziców, dzisiaj już tańczą więc skoro działa to przez 2 pokolenia formuła jest niezmienna.

-komentuje Grzegorz Chudy z zespołu Beltaine, organizator festiwalu.

Festiwal Muzyki Celtyckie, to najbardziej oryginalnych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski, dlatego doceniany jest on nie tylko przez publiczność, ale również artystów.

Tutaj jest szczególna atmosfera i ludzie, artyści, organizacja wszystko to składa się na bardzo dobre wrażenie. Tutaj się po prostu miło wraca.

-ocenia Krzysztof Rogulski z zespołu Balzinga.

Mamy ten zaszczyt występować na każdym festiwalu i możemy też śledzić dzięki temu jak festiwal się rozwija.

- mówi Iwona z zespołu tańca irlandzkiego Galway.

Energia w tym miejscu jest niepowtarzalna, słyszeliśmy że od strony zamku ona płynie. Gdyby zważyć na analogię do Wawelu to tam podobno jest jakiś czakram i podejrzewam, że to nie wiele w porównaniu z tym co tutaj jest.

- komentuje Marek z zespołu Sąsiedzi.

Po trzech dniach wyjątkowych warsztatów i koncertów przyszedł czas pożegnania. Na kolejną celtycką ucztę musimy poczekać do przyszłego roku.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress