Zakończenie lata w Będzinie (wideo)

2016-08-30

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia będzinianie pożegnali wakacje. Atrakcji jak co roku nie brakowało.

Wielka impreza z okazji zakończenia wakacji wystartowała w piątek. Na scenie w parku na Dolnej Syberce wystąpiły zespoły znane wszystkim miłośnikom muzyki disco polo i dance. Na początku do wspólnej zabawy publiczność porwał zespół Piękni i Młodzi.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, publiczność bardzo rozśpiewana, roztańczona, uśmiechnięta. Myślę, że zarówno my daliśmy z siebie wszystko jak i publiczność.

- oceniała Magda Narożna z zespołu Piękni i Młodzi.

Następnie przed roztańczoną będzińską publicznością wystąpił zespół Mejk.

Ja zawsze mówię „baby górą” dlatego tutaj cały czas podjudzałam publiczność i dziewczyny. One wykazały się nieprawdopodobną siłą i mocą. Wszyscy reagowali bardzo żywiołowo.

-komentuje Elwira z zespołu Mejk.

Tuż przed ostatnim koncertem scena należała do siatkarzy MKS-U Będzin. Podczas przedsezonowej prezentacji drużyny zawodników wspierali kibice. Piątkowy wieczór zakończył koncert Pawła Stasiaka z zespołem Papa D.

Sobota w Będzinie upłynęła pod znakiem atrakcji dla najmłodszych. Młodzi będzinianie chętnie odwiedzali kolorową indiańską wioskę i aktywnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich zabawach ruchowych.

W niedzielę w naszym mieście odbyła się VI Biesiada Smaków. Aby pobić rekord kucharze ugotowali aż 825 litrów pysznej zupy.

Ta trzydniówka kończy się VI Będzińską Biesiadą Smaków. Dzisiaj ugotowaliśmy największą ilość zupy fasolowej, ponad cztery tysiące porcji.

- wyjaśniał Rafał Adamczyk, wiceprezydent Będzina.

Jak na każdej biesiadzie publiczność oprócz kulinarnej uczty mogła liczyć również na dobrą muzykę. Tego dnia na scenie wystąpił m.in. Tomasz Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu.

Nasz zespół polega na tym, że gramy jak ja to mówię muzykę rockową dla kobiet i dzieci, ale też ja wygaduje na scenie różnego rodzaju rzeczy, które nieraz śmieszą bardziej lub mniej.

- mówi Tomasz Karolak, aktor i muzyk.

Gwiazdą wieczoru był Bohdan Łazuka – śpiewający aktor i kabareciarz, znany z wielu teatralnych i filmowych ról komediowych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress