Brutalny atak na 82-latkę i jej znajomego

2016-08-13

12 lat więzienia grozi mężczyznom, którzy dotkliwie pobili 82-letnią kobietę i jej znajomego. Jak ustalili policjanci przyczyną ataku na straszą kobietę były pieniądze, które 82-latka pożyczyła na olbrzymi procent.

Fot: KPP w Będzinie

Napastnicy zaatakowali kobietę w jej własnym domu, gdy przyszli odebrać dług. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek. Gdy agresywni mężczyźni podduszali swoją ofiarę, w jej obronie stanął znajomy, który w wyniku poniesionych obrażeń stracił oko.

Dwóch mężczyzn w wieku 35 i 40 chcąc odebrać pożyczone na lichwiarski procent pieniądze od 82-letniej mieszkanki Będzina postanowili początkowo zastraszyć kobietę. Agresorzy przyduszali kobietę w jej we własnym domu. Gdy obecny przy tym niecodziennym zdarzeniu mężczyzna postanowił pomóc seniorce, napastnicy zaatakowali i jego. Dziś już wiadomo, że na skutek odniesionych obrażeń mężczyzna, który stanął w obronie oszukanej i zastraszonej kobiety, stracił jedno oko. Wezwany na miejsce patrol policji podjął pościg i zatrzymał obu napastników. Jak się okazało jeden z oprawców był poszukiwany listem gończym za podobne przestępstwa, a ponadto kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wobec drugie sprawcy prokurator zastosował areszt.

-informuje KPP w Będzinie.

Obecnie sprawcy przebywają w zakładzie karnym. Za rozbój oraz pobicie przestępcom grozi nawet 12-letni pobyt w więzieniu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress