Dąbrowianie zmienią model Budżetu Obywatelskiego

2016-08-11

Do 19 sierpnia dąbrowski magistrat czeka na zgłoszenia kandydatów, którzy chcieliby dołączyć do zespołu pracującego nad zmianą modelu Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

Jak wyjaśniają władze Dąbrowy Górniczej przyszła pora na gruntowną zmianę zasad zgłaszania i wybierania projektów. Do Zespołu ds. wypracowania nowego modelu DBP 2.0. swoją kandydaturę może zgłosić każdy aktywny mieszkaniec miasta.

Wystarczy wypełnić formularz i przesłać go listownie na adres Urzędu Miejskiego (ul. Graniczna 21) lub mailem na adres: twojadabrowa@dabrowa-gornicza.pl. Nabór trwa do 19 sierpnia. Po tym terminie wszystkie kandydatury zostaną przekazane Radzie Działalności Pożytku Publicznego. Spośród zgłoszonych kandydatur Rada wybierze 15 osób, które wejdą w skład Zespołu.

-czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

W trakcie prac nad modelem w mieście zorganizowane zostanie również wysłuchanie publiczne, w ramach którego każdy dąbrowianin będzie mógł wyrazić swoją opinię na temat dotychczasowego funkcjonowania Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Na spotkaniu mieszkańcy będą mogli również przedstawić propozycje rozwiązań do zastosowania w kolejnej odsłonie. Jeszcze w tym miesiącu dąbrowski magistrat przekaże informację na temat terminu i miejsca, w którym odbędzie się wysłuchanie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress