Dąbrowska Szkoła Rowerowa

2016-08-18

Od zeszłego roku w Dąbrowie Górniczej realizowany jest projekt Dąbrowska Szkoła Rowerowa. Nie jest to jednak szkoła, w której nauczymy się jazdy na rowerze od podstaw.

Dąbrowska Szkoła Rowerowa skierowana jest do osób dorosłych, które boją się jeździć po ulicach rowerem, jeżdżą ale np. po chodnikach lub tam gdzie jest infrastruktura rowerowa.

- wyjaśnia Monika Kosmala, współorganizator Dąbrowskiej Szkoły Rowerowej

W naszym regionie nie brakuje fanów jednośladów, możemy się o tym przekonać za każdym razem gdy na niebie pojawia się słońce. Postanowiliśmy zapytać rowerzystów czy wolą przejażdżki po ścieżkach rowerowych, czy drogach publicznych?

Wie Pani, różnie. Czasami ścieżki rowerowe, czasami drogi publiczne. Oczywiście jak widzę ścieżkę rowerową to wypadałoby zjechać. Co do dróg, ogólnie dwa województwa: śląskie i małopolskie.

- mówi Andrzej, mieszkaniec Sosnowca

Raczej unikam jazdy po drogach miejskich, z reguły jeżdżę wokół Pogorii III i II również I. Tu są bardzo dobrze skoordynowane drogi, wszędzie można dojechać bez żadnego problemu, drogi są równe, oznaczone.

- komentuje Eugeniusz, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej.

Dąbrowska Szkoła Rowerowa to idealne miejsce dla rowerzystów, którzy chcą pozbyć się wszelkich obaw związany z poruszaniem w ruchu ulicznym. W ramach projektu jego uczestnicy biorą udział cyklu bezpłatnych zajęć. Zapisy do Dąbrowskiej Szkoły Rowerowej trwają do 31 sierpnia. Zajęcia ruszą we wrześniu.

Zapisać można się w dwojaki sposób. Osoby, które korzystają z internetu mogą to zrobić na naszej stronie internetowej, wypełniając formularz zgłoszeniowy, adres strony to www.dgszkolarowerowa.pl. Osoby, które wolą zrobić to w tradycyjny sposób mogą wypełnić formularz w kilku punktach w mieście.

- tłumaczy Monika Kosmala.

Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Liczba miejsc w Szkole Rowerowej jest ograniczona dlatego warto zapisać się już dzisiaj.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress