Funkcjonariusze uratowali kobietę

2016-08-16

Dzięki szybkiej reakcji będzińskich policjantów udało się zapobiec ludzkiej tragedii. W poniedziałek 15 sierpnia funkcjonariusze zostali wezwani do jednego z mieszkań z osiedlu Syberka gdzie uratowali życie 71-letniej kobiecie.

Gdy policjanci dotarli na miejsce zdarzenia, zastali w mieszkaniu nieprzytomną kobietę, funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową.

Wczoraj około godziny 15.50 do oficera dyżurnego będzińskiej komendy dotarła niepokojąca informacja, że w jednym z mieszkań przy ul. 1 Armii Wojska Polskiego w Będzinie 71-letnia kobieta potrzebuję szybkiej pomocy. Zgłaszająca przekazała, że jej znajoma choruje na astmę, przez słuchawkę telefonu uskarżała się na mdłości, a w pewnym momencie ich rozmowa została przerwana. Należało działać szybko, ponieważ życie kobiety było w niebezpieczeństwie. Wysłany na miejsce patrol będzińskich policjantów zastał w mieszkaniu nieprzytomną i siną kobietę, która nie oddychała. Będzińscy stróże prawa podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Na rezultaty ich starań nie trzeba było długo czekać. Po kilku minutach 71-letnia mieszkanka Będzina zaczęła samodzielnie oddychać.

-czytamy w policyjnym komunikacie.

Do mieszkania został wezwany zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował kobietę do szpitala. To nie pierwszy raz gdy policjanci z Będzina wykazali się profesjonalizmem i fachowością w swojej codziennej służbie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress