Powstała nowa filia dąbrowskiego żłobka

2016-08-31

Od 1 września w Dąbrowie Górniczej funkcjonować będzie nowa filia Żłobka Miejskiego przy ul. Mireckiego 28. Nowa placówka zapewni opiekę 120 maluchom.

Fot: UM w Dąbrowie Górniczej

Nowy żłobek powstał w miejscu, gdzie niegdyś mieścił się Zespół Szkół Specjalnych nr 5. Przebudowa budynku rozpoczęła się prawie 1,5 roku temu i kosztowała miasto 4 mln złotych.

Wymienione zostały okna i drzwi, zmieniono układ komunikacyjny placówki, przebudowane zostały kanalizacje: deszczowa i sanitarna, instalacje – wodna, c.o., wentylacyjna, elektroenergetyczna, zainstalowano windę do transportu posiłków, budynek został ocieplony i pięknie pomalowany. Wokół obiektu pojawiły się dwa nowoczesne place zabaw. Wykonawcą inwestycji jest dąbrowska firma A. Piaskowski i Spółka.

- informuje dąbrowski magistrat.

Po remoncie budynek diametralnie zmienił swoje oblicze. Wewnątrz powstały pomieszczenia dla 6 grup dzieci, pokoje administracje oraz miejsce, gdzie obsługiwany będzie catering.

Cały budynek prezentuje się znakomicie. Na parterze znajdą się pomieszczenia dla trzech grup dzieci: dwie z nich będą liczyć po 24 maluchów, a jedna 16. Z każdej z nich można bezpośrednio wyjść na taras. Pomieszczenia te składają z sali zabaw, jadalni, sypialni, łazienki dla maluchów i szatni. Na parterze znajdą się też pokoje administracyjne oraz miejsce, gdzie obsługiwany będzie catering. Na piętrze znajdą opiekę także trzy grupy maluchów (dwie po 16 dzieci i jedna 24).

- dodaje magistrat.

Otwarcie nowej fili oznacza, że żłobek Miejski od 1 września będzie dysponował w sumie 292 miejscami. W siedzibie żłobka przy ul. Jaworowej 4 – 144 miejsca, w filii nr 1 przy ul. Tysiąclecia 23 – 28 miejsc,  w filii nr 2 przy ul. Mireckiego 28 – 120 miejsc.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress