Siatkarze MKS-u wrócili na parkiet

2016-08-19

Po kilku miesiącach przerwy siatkarze MKS-u Będzin wrócili na sosnowiecką halę. Pierwszy trening na parkiecie odbył się 15 sierpnia. 

Zaczęliśmy od techniki, teraz zaczynamy wprowadzać jakieś szóstki, zgrywamy się z rozgrywającymi, uczymy się systemu jaki przedstawił nam trener. Na razie to jest takie wprowadzenie, gramy sobie troszeczkę wolniej i skupiamy się na ważniejszych dla nas elementach.

- wyjaśnia Artur Ratajczak, środkowy MKS-u Będzin.

Od samego początku będzińscy siatkarze nie zwalniają tempa, każdy zawodnik daje z siebie 100%. Okres przygotowawczy to czas bez taryfy ulgowej.

jest na pewno ciężko, okres przygotowawczy ma do siebie to, że ciężary przerzucamy na siłowni i na hali szlifujemy elementy. Musimy się zgrać  bo jesteśmy nową drużyną.

- mówi Marcin Waliński, przyjmujący MKS-u Będzin.

Pomimo intensywnych treningów w zespole panuje dobra atmosfera, zawodnicy z dnia na dzień coraz lepiej się poznają i zaczynają tworzyć prawdziwą drużynę.

Jeśli chodzi o poznanie charakterów to myślę, że jest już coraz lepiej z tym, atmosfera jest naprawdę dobra w zespole, każdy daje z siebie 100%, a na boisku to dopiero minęły cztery dni, ale myślę, że jak na taki początek to wygląda to całkiem dobrze.

- komentuje Mateusz Piotrowski, atakujący MKS-u Będzin.

Pierwszy mecz w sezonie będzińscy siatkarze zagrają 5 października, zawodnicy mają więc jeszcze sporo czasu odpowiednie przygotowanie do tegorocznych rozgrywek.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress