Spotkanie w ramach Kawiarenki Obywatelskiej

2016-08-17

5 września (poniedziałek) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach „Kawiarenki Obywatelskiej” działającej w Sosnowcu. Tym razem hasłem przewodnim będzie „Zielony Sosnowiec – plan zagospodarowania parków i skwerów w mieście”.

Spotkania z cyklu „Kawiarenka Obywatelska” odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu i mają na celu wymianę spostrzeżeń na określony temat pomiędzy Prezydentem, przedstawicielami sosnowieckiego samorządu, zaproszonymi gośćmi, a mieszkańcami Sosnowca.

Podczas spotkań będzie można napić się kawy lub herbaty i zjeść coś słodkiego, jednak najbardziej zależy nam na zapoznaniu się z opiniami mieszkańców dotyczących najważniejszych dla nich spraw.

 – mówi Piotr Pluta z Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta.

Pomysłodawcą „Kawiarenki Obywatelskiej” jest prezydent Sosnowca.

 Chcemy aktywizować mieszkańców Sosnowca do większego zaangażowania i udziału w partycypacji społecznej, chcemy, aby uczestniczyli w życiu miasta, mieli realny wpływ na to, co się w nim dzieje, dlatego stworzyliśmy projekt zmierzający do podniesienia świadomości mieszkańców w temacie konsultacji społecznych.

– podkreśla prezydent.

Sosnowiecki magistrat zachęca mieszkańców miasta do proponowania tematów, które mogłyby zostać poruszone w ramach „Kawiarenki Obywatelskiej”. Swoje propozycje można przekazywać do Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta tel. 296-06-16, e-mail:obywatelski@um.sosnowiec.pl

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress