W Sosnowcu przebudują kolejne przedszkola

2016-08-09

W Sosnowcu zmodernizowane zostaną dwa kolejne przedszkola. Jedna z placówek znajduje się przy ul. Śliwki, druga przy ul. Piłsudskiego. Koszt obu inwestycji wyniesie 5,7 mln złotych.

For: UM Sosnowiec

Władze Sosnowca podpisały już umowy z wykonawcami robót. Jak informuje magistrat przebudową PM nr 20 przy ul. Śliwki 38 zajmie się firma Inveko z Libiąża.

Obiekt zyska zupełnie nowy wygląd. Na jej dachu będzie znajdowała się szklarnia, gdzie najmłodsi będą uprawiać warzywa. Jednak największe wrażenie może zrobić zielona skarpa, która będzie prowadziła wprost ze szklarni. Placówka, którą wybudowano w 1974 roku, zyska także nową ofertę dydaktyczną. Po przebudowie pojawią się m.in. zajęcia logopedyczne, a także terapie pedagogiczne. Koszt przebudowy to niewiele ponad 3,3 mln zł. 

-czytamy na stronie UM w Sosnowcu.

Remontem przedszkola znajdującego się przy ul. Piłsudskiego zajmie się firma z Dąbrowy Górniczej. Za przebudowę mającego 35 lat budynku będzie odpowiadało przedsiębiorstwo remontowo-budowlane A. Piaskowski i S-ka.

Równolegle będziemy realizowali tzw. projekt miękki, który spowoduje, że będzie tutaj więcej miejsc dla najmłodszych, będą nowe oddziały, aby mieszkańcy Sosnowca mogli bez kolejek i bezpiecznie wysłać swoje dzieci do przedszkola.

- mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

To jest zmiana epokowa w historii sosnowieckich przedszkoli, które przejdą gigantyczne przeobrażenie – będą to przedszkola na europejskim poziomie. Przypomnę, że te dwa obiekty będą wyjątkowe architektonicznie, całe zaplecze wpisze się w krajobraz miasta, a mieszkańcy będą mieli się czym pochwalić.

 - wtóruje Mateusz Rykała, I zastępca prezydenta.

Okres realizacji  prac remontowych to 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress