Za nami maraton rowerowy w Psarach

2016-08-25

W minioną niedzielę w Psarach zorganizowana została piąta edycja zawodów rowerowych zaliczanych do Bike Atelier MTB Maraton.

Bardzo się cieszymy, że tak wiele osób wybrało się dziś do Psar, wyścigi rowerowe to niejako nasza specjalność. Po wyścigu szosowym, który zawsze odbywa się w czerwcu teraz już od dwóch lat mamy też maraton rowerów górskich.

- mówi Tomasz Sadłoń, wójt gminy Psary.

Uczestnicy niedzielnego maratonu ścigali się na dwóch zróżnicowanych pod względem trudności trasach.

Trasy miały 30 i 60 kilometrów, mniejsza był przeznaczona dla mniej zaawansowanych kolarzy, dłuższa dla tych, którzy chcą się pościągać i mają na tyle sił. Dodatkowo są jeszcze zawody dziecięce we wszystkich możliwych kategoriach.

- wyjaśnia Anna Bara z Bike Atelier .

Dłuższa trasa maratonu przebiegała aż przez 4 gminy, kolarze mieli więc do pokonania sporą ilość kilometrów.

Wielu kolarzy się zdziwi bo trasa jest bardzo ciężka, jest to Wyżyna Śląska więc jest dużo górek i podjazdów. To bardzo interwałowa trasa.

- ocenia Dariusz Leśniewski organizator Bike Atelier MTB Maraton.

Na linii startu psarskiego maratony Olimpijczyka Sławomira Chrzanowskiego.

Przyjechałem tutaj na wyścig Bike Atelier ponieważ moi przyjaciele to robią i jest fantastyczna impreza, to dopiero druga impreza, na której startuje w MTB, ale jest rewelacyjnie.

-komentuje Sławomir Chrzanowski, polski kolarz szosowy, olimpijczyk

O najlepszy czas podczas maratony walczył również wielokrotny mistrz kraju i olimpijczyk z Londynu, Marek Konwa, który w niedziele triumfował na linii mety.

Jeżdżę od 15 lat na rowerze zawodowo, jeden z większych sukcesów w karierze to wicemistrzostwo świata, 16 miejsce na IO w Londynie, w Rio nie startowałem ponieważ miałem kontuzję. Dzisiaj jest mój pierwszy start po przerwie trzymiesięcznej. Myślę, że będą fajne zawody.

- mówi Marek Konwa, polski kolarz górski i przełajowy, olimpijczyk.

Wyścigi organizowane w Psarach cieszą się dobrą opinia nie tylko wśród profesjonalistów. Uczestnicy wyścigu hobby pomimo niesprzyjającej pogody pozytywnie oceniali przygotowaną dla nich trasę.

warto dodać, że wyścig w Psarach był przedostatnim w cyklu w sezonie 2016. Finał Bike Atelier MTB Maraton odbędzie się 18 września w Gliwicach.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress