Remont dróg powiatowych

2016-08-23

Od poniedziałku, 22 sierpnia na kierowców przejeżdżających przez Sączów czekają utrudnienia związane z przebudową mostu w ciągu ul. Świerczewskiego. Rozpoczęły się też drogowe zadania inwestycyjne w Dąbiu i Siewierzu. Drogowców nadal widać na drogach powiatowych w gminie Psary.

Przebudowa mostu w ciągu ul. Świerczewskiego w Sączowie to zadanie finansowane wspólnie z: rezerwy subwencji ogólnej, z budżetu Gminy Bobrowniki i budżetu powiatu. Remont spowoduje znaczne utrudnienia w ruchu, dlatego zorganizowane zostaną objazdy. Inwestor i wykonawca robót przepraszają kierowców za wszelkie niedogodności.

Oprócz kontynuowanych obecnie inwestycji na drogach powiatowych w Gminie Psary, w ostatnim czasie rozpoczęły się również prace związane z przebudową odwodnienia w ciągu ulicy Kościelnej w Dąbiu (zadanie finansowane z Funduszu Ochrony Środowiska). Realizowany jest również I etap przebudowy ul. Długiej w Siewierzu – zadanie finansowane z budżetu Miasta i Gminy Siewierz oraz budżetu Powiatu Będzińskiego. Ponadto zlecone zostało wykonanie dokumentacji projektowej budowy sygnalizacji świetlnej przy ul. Szpitalnej w Czeladzi – zadanie finansowane z budżetu Powiatu Będzińskiego.

Informację nadesłała Katarzyna Kieras, rzecznik Starostwa Powiatowego w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress