Zanim dziecko wyruszy do szkoły (wideo)

2016-08-31

Już jutro uczniowie po raz pierwszy po wakacyjnym odpoczynku zasiądą w szkolnych ławkach. Jak co roku policjanci na początku września przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach.

W ciągu najbliższych kilku dni od rozpoczęcia roku szkolnego będziemy pojawiać się w szkołach, będziemy apelować do rodziców i dzieci by bezpiecznie zachowywały się w drodze do szkoły i w drodze powrotnej. Przede wszystkim apelujemy o to by rodzice korzystali ze specjalnie przeznaczonych fotelików do przewożenia dzieci oraz by dzieci będąc w tych fotelikach miały zapięte pasy.

- komentuje podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Osoby, które pieszo przemieszczają się do szkoły również powinny pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Dobre nawyki często potrafią uchronić nas przed najgorszym.

Przede wszystkim apelujemy o to, by dzieci zwracały uwagę na to by korzystać z przejść dla pieszych, szczególnie tych, które mają sygnalizację świetlną. Apelujemy, by dzieci unikały przechodzenia w miejscach niedozwolonych.

- dodaje podkom. Paweł Łotocki.

Dodatkowo warto podarować swojemu dziecku elementy odblaskowe, które będzie można przypiąć do tornistra, w ten sposób nawet po zmierzchu uczniowie będą widoczni na drodze.

W tym momencie jeszcze tego nie odczuwamy, ten dzień jeszcze w miarę długo trwa, natomiast niewątpliwie jesteśmy już przed okresem jesiennym, dzień będzie coraz krótszy. Myślę, że już na tym etapie możemy zadbać o taki drobny element bezpieczeństwa.

- wyjaśnia oficer prasowy KPP w Będzinie.

Bezpieczeństwo najmłodszych w dużej mierze zależny od przygotowania ich do odpowiednich zachowań w różnych sytuacjach. Pamiętajmy też, że przykład idzie z góry. Zatem Mamo, Tato – daj dobry przykład swojej pociesze!

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress