120 lecie Teatru Zagłębia

2016-09-08

To będzie wyjątkowy jubileusz, 6 lutego 2017 roku Teatr Zagłębia skończy 120 lat. Do tego czasu w każdym miesiącu w sosnowieckim teatrze odbędą się wydarzenia zapowiadające urodziny, a w lutym uroczysta premiera.

Wielki jubileusz teatru rozpocznie się już w najbliższy weekend marszem, który przejdzie ulicami Sosnowca w sobotę, 10 września o godzinie 13.00.

W imieniu całego zespołu teatru, zapraszam wszystkich serdecznie do wspólnego świętowania naszych zbliżających się urodzin. Będzie nam bardzo miło, jeśli spotkamy się na sobotnim marszu. Zachęcam też, aby wrócili Państwo z nami do teatru, wspólną lampką szampana chcielibyśmy z Wami uczcić początek naszego jubileuszowego sezonu.

- mówi Zbigniew Leraczyk, dyrektor Teatru Zagłębia.

W jubileuszowym miesiącu na deskach Teatru Zagłębia odbędzie się premiera „Zemsty” Aleksandra Fredry wraz ze specjalnie napisanym na tę okazję prologiem. Wybór spektaklu jest nieprzypadkowy – to właśnie „Zemsta” była premierowym przedstawieniem uroczystego otwarcia teatru w Sosnowcu 6 lutego 1897 r.

Jubileuszową „Zemstę” wyreżyseruje Adam Nalepa, od ponad 20 lat mieszkający i pracujący w Niemczech. W Polsce reżyserował m. in. w gdańskim Teatrze Wybrzeże i w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie.

-informuje Teatr Zagłębia w Sosnowcu.

Spektakl jubileuszowy nie będzie jednak jedyną premierą Teatru Zagłębia, w nowym sezonie na widzów będą czekać jeszcze trzy nowe przedstawienia. Pierwszą z nich będzie “Cesarz” Ryszarda Kapuścińskiego. W styczniu premierę będzie miał spektakl przygotowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich przez aktora Teatru Zagłębia Wojciecha Leśniaka. Będzie to komedia “Prezent urodzinowy” Robina Hawdona. Ostatnią premierę jubileuszowego sezonu wyreżyseruje Magda Szpecht, będzie to spektakl pt. „Możliwość wyspy”  Michela Houellebecqa.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress