Akcja „Młody Bohater”

2016-09-15

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji czeka na historię dzieci, które ocaliły bądź przyczyniły się do uratowania innego człowieka. 

Nadesłane do ministerstwa historie pozwolą na nagrodzenie „Młodych Bohaterów”, akcja ma również na celu promowanie wśród dzieci postaw godnych naśladowania.

Każdy laureat nagrody otrzyma od szefa MSWiA unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej Ministerstwa, gdzie będzie można poznać jego historię.

- informuje MSWiA.

Do tej pory nagrodę „Młody Bohater” otrzymało już dziesięć osób. 13 września szef MSWiA nagrodził 14-letnią Kingę i 12-letniego Szymona, którzy wyróżnili się swoją bohaterską postawą, ratując zdrowie i życie innych ludzi.

27 czerwca w Siemieniu w woj. Lubelskim doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego dwa pojazdy wypadły z drogi, a jeden z nich stanął w ogniu. Świadkiem całego zdarzenia był 12-letni Szymon, który podróżował ciężarówką ze swoim wujkiem. Chłopiec natychmiast opuścił pojazd i ruszył na pomoc poszkodowanym. Zaczął gasić płomienie przy pomocy gaśnicy samochodowej, udało mu się również wybić szybę w jednym z samochodów i pomóc jego pasażerom w wydostaniu się. Po chwili do chłopca dołączył wujek. Mimo, że w pobliżu było wielu gapiów, nikt poza nimi nie zareagował na wypadek aż do przybycia strażaków. 14-letnia Kinga przechodząc obok niestrzeżonego przejazdu kolejowego zauważyła, że na torach siedzi dziwnie zachowująca się kobieta. Dziewczynka zadzwoniła na policję, jednak zanim patrol z Chełma zdążył dojechać na miejsce, do przejazdu zaczął zbliżać się pociąg. Kinga postanowiła zareagować i poprosiła o pomoc dwóch przejeżdżających w pobliżu kierowców. Wspólnie próbowali sprowadzić kobietę z torów. Udało im się również zatrzymać pociąg przed przejazdem.

- wyjaśnia ministerstwo.

Znacie podobne historię? Jeśli tak prześlijcie je do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. To właśnie dzięki Wam „Młodzi Bohaterowie” mogą zostać nagrodzeni za swoją wzorową postawę.

Kandydatów do nagrody można zgłosić wysyłając formularz, który znajduje się na stronie www.mswia.gov.pl na adres Ministerstwa, ul. Batorego 5, 02-591 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Zgłoszenie do nagrody Młody Bohater” . Szczegóły można uzyskać pod numerami telefonów: 22 60 144 46 oraz 22 60 144 05.

-przekazuje MSWiA.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress