Będzińska biblioteka wesprze schronisko

2016-09-12

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie po raz kolejny zaangażuje się w akcję „Pełna miska dla schroniska”. Akcja, której celem będzie pomoc bezbronnym zwierzętom z sosnowieckiego schroniska odbędzie się w sobotę 17 września.

Wydarzenie wystartuje o godzinie 10.00 na Placu prof. Włodzimierza Wójcika przed Miejską i Powiatowa Biblioteką Publiczną. W razie niepogody akcja zostanie przeniesiona do budynku biblioteki – ul. Piłsudskiego 39.

„Pełna miska dla schroniska” to inicjatywa Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na dom”, którą będzińska książnica wspiera po raz czwarty. Patronatem honorowym objął akcję Prezydent Miasta Będzina. Podczas akcji zbierana będzie karma (mokra i sucha) dla psów i kotów, plastikowe nakrętki, środki finansowe oraz artykuły (np. koce, prześcieradła, kołdry, kosze) niezbędne do opieki nad porzuconymi zwierzętami.

- wyjaśnia Beata Wardęga z Działu Promocji MiPBP w Będzinie.

Podobnie jak w poprzednich edycjach akcji, również i w tym roku w ramach „Pełnej miski dla schroniska” będzie można oddać krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. To jednak nie wszystko.

Dzięki uprzejmości lekarzy z Przychodni weterynaryjnej „Alaskan” w Będzinie dokonać bezpłatnej porady lekarskiej pupila. Szlachetnej inicjatywy nie zawiódł również Salon Pielęgnacji Zwierząt „Pluto” z Czeladzi, którego właścicielka dokona nieodpłatnie podstawowych zabiegów kosmetycznych zwierząt. Swoje serce bezbronnym i bezdomnym zwierzętom okażą także miłośnicy zabytkowych samochodów z „Klasycznej Niedzieli”, których niecodzienne pojazdy będzie można podziwiać przed będzińską biblioteką oraz wolontariusze bajkowego i kolorowego towarzyszenia „Zaczarowana Pomoc”.

- dodaje Beata Wardęga.

Tego dnia wszyscy miłośnicy czworonożnych pupili będą mogli ponadto obejrzeć pokazy tańca orientalnego w wykonaniu grupy Nilufar, pokaz Zumby przygotowany przez grupę Zumba Becia Jankowska, nie zabraknie również ciekawych zajęć artystycznych prowadzonych przez członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego oraz występów muzycznych przygotowanych przez młodych wokalistów z będzińskiego Ośrodka Kultury.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć również kampania edukacyjna „Ręka w łapę” na temat bezdomności zwierząt prowadzona przez wolontariuszy Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na dom” w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress