Bieg Odsieczy Wiedeńskiej (wideo)

2016-09-09

W 333. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej zorganizowana została międzynarodowa sztafeta, która w ciągu 5 dni pokona 550 km.

Czwarta edycja biegu Odsieczy Wiedeńskiej to głownie skierowanie i podkreślenie wartości związanych z 333. rocznicą Victorii Wiedeńskiej, chrztu Polski i dlatego po raz pierwszy włączyliśmy w to Szlak Jakubowy i po raz pierwszy głównymi punktami, które odwiedzamy są Sanktuaria Maryjne.

- mówi Andrzej Kempa, przewodniczący komitetu organizacyjnego Biegu Odsieczy Wiedeńskiej.

Sportowcy z Polski oraz innych krajów wyruszyli ze Szczyrku, jeden z etapów biegu odbył się w Sosnowcu.

Fajnie to jest przygotowane tylko szkoda, że mieszkańcy Sosnowca nie stanęli na wysokości zadania. Tu nie chodziło o jakieś bicie rekordów, tylko o to by zachęcić jak największą ilość ludzi, to nie miał być wyścig, tylko bieg patriotyczny.  

- ocenia Edward Dudek, ultramaratończyk, Rodzinny Klub Biegacza „Baca” Radziechowy.

Choć w Sosnowcu  frekwencja wśród biegaczy była niska to warto wspomnieć, że ten odcinek Biegu Odsieczy Wiedeńskiej pokonali również rowerzyści z klubu Ghostbikers.

Pomysł przyłączenia się do biegu narodził się ponieważ główny organizator jest moim serdecznym przyjacielem, ten bieg jest organizowany cyklicznie. Do tej pory rozpoczęcie było cały czas z królewskiego miasta Będzina, natomiast w związku z 333. rocznicą postanowiono ten bieg rozszerzyć, dlatego zaczął się w tym roku w Szczyrku i jednym etapem jest Sosnowiec. 

-komentuje Andrzej Czerwiński, rowerzysta, radny Będzina

Na trasie tegorocznego biegu znalazło się kilkanaście polskich miast.

Po drodze mamy jeszcze Gliwice i Knurów, trasa jeszcze długa i na pewno wszyscy mogą skorzystać i się do nas dołączyć, bo na tym to polega, że my biegniemy sztafetowo, ale do nas dołączają po drodze grupy. Wczoraj z nami biegło do Kalwarii Zebrzydowskiej prawie 30 osób i to z pieskami, bo akurat tam mają Klub Psich Zaprzęgów. 

- wspomina Edward Dudek.

Tradycyjnie Bieg Odsieczy Wiedeńskiej zakończy się na wzgórzu Kahlenberg, gdzie w Kościele św. Józefa odprawiona zostanie msza święta.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress