Dwa pobicia i znieważenie policjanta

2016-09-14

Śledczy z Komendy Miejskie Policji w Sosnowcu rozwiązali sprawę pobicia, do którego doszło w sobotę 10.09. W miarę prowadzonych czynności sprawa okazywała się mieć coraz więcej wątków.

Dochodzenie rozpoczęło się od zgłoszenia pobicia mężczyzny pod sklepem monopolowym w dzielnicy Kazimierz.

Kiedy policjanci przybyli na miejsce nie potwierdzili tego faktu, jednak w okolicy sklepu napotkali dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 60-letni mieszkaniec Sosnowca miał widoczne obrażenia twarzy. Początkowo zaprzeczał jakoby miał brać udział w tej awanturze, jednak po chwili rozmowy przyznał, że dwóch znanych mu z widzenia mężczyzn pobiło go. Aby odtworzyć dokładny przebieg zdarzenia sięgnięto do zapisu monitoringu sklepowego, który co prawda, jak się okazało, nie objął swoim zasięgiem interesującego policjantów miejsca zajścia, ale zarejestrował zupełnie inne, podobne zdarzenie!

W odstępie zaledwie kwadransa od ataku na 60-latka kamera zarejestrowała jak troje sprawców- dwóch mężczyzn i kobieta, biją innego mężczyznę.  Funkcjonariuszom bardzo szybko udało się ustalić tożsamość sprawców obu pobić.

W toku dalszych czynności wyszło na jaw, że dwóch mężczyzn- 38-letni i 28-letni- obaj mieszkańcy Sosnowca pobili zastanego przez policjantów pod sklepem pokrzywdzonego, a następnie wspólnie z 30-letnią kobietą dokonali pobicia innego mieszkańca Sosnowca. Ostatecznie wszystkich troje zatrzymano, przedstawiono im zarzuty pobicia, za które mogą trafić do więzienia nawet na 3 lata. Dodatkowo podczas czynności zatrzymywana kobieta dopuściła się znieważenia i naruszenia nietykalności policjanta wykonującego czynności, za co może jej grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy sprawcy to osoby znane wcześniej policji, karane już w przeszłości za różnego rodzaju przestępstwa.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress