Kontakt z dzielnicowym przez WhatsApp

2016-09-27

Kierownictwo sosnowieckiej komendy policji podjęło decyzję o rozpoczęciu korzystania przez dzielnicowych z aplikacji WhatsApp, ma to ułatwić kontakt z mieszkańcami.

Jak wyjaśnia sosnowiecka komenda takie rozwiazanie sprawdziło sie już między innymi w Holandii. 

Jak wiadomo, dzielnicowy pełni bardzo ważną funkcję w obecnej strukturze Policji. Poprzez realizację swoich zadań służbowych, jest łącznikiem społeczności lokalnej z Policją. Celem zwiększenia możliwości kontaktu mieszkańców Sosnowca ze swoim dzielnicowym, w ciągu najbliższych kilku dni mundurowi na swoich telefonach służbowych zainstalują aplikację WhatsApp.

-tłumaczy KMP w Sosnowcu.

Za pomocą aplikacji, z której już wkrótce mają korzystać dzielnicowi możliwe jest przesyłanie wiadomości tekstowych, wykonywanie połączeń oraz przesyłanie zdjęć, dokumentów lub innych plików multimedialnych.

Dzięki korzystaniu z tej aplikacji możliwe będzie przeprowadzenie rozmowy z dzielnicowym online, czy przesłanie mu zdjęcia dokumentującego konkretne wydarzenie z rejonu. Pozwoli to na jeszcze bardziej skuteczną realizację zadań przez dzielnicowych. Jednocześnie policjanci korzystający z aplikacji, będą mieli możliwość informowania mieszkańców swoich dzielnic o występujących zagrożeniach oraz prowadzeniu różnych kampanii informacyjno-prewencyjnych.

-dodaje KMP w Sosnowcu.

Kierownictwo komendy zachęca do korzystania z nowej formy kontaktu z dzielnicowym. Aby móc z niej skorzystać  wystarczy zainstalować aplikacje na swoim smartphonie i wprowadzić do książki telefonicznej numer kontaktowy do naszego dzielnicowego.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress