Letnia akcja „Aktywnego Wojkowickiego Seniora” zakończona!

2016-09-02

We wtorek 30 sierpnia zakończyła się wakacyjna akcja „Ruszamy Powiat z kanapy!” zorganizowana przez Stowarzyszenie Aktywny Wojkowicki Senior. Tłum wielobarwnych postaci pojawił się przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Będzinie przy ul. Sączewskiego, by wspólnie śpiewać, tańczyć i zachęcać wszystkich do aktywności ruchowej i radości życia. Swoją pozytywną postawą z pewnością mogą zawstydzić niejednego młodego!

Projekt realizowany był przez Seniorów ze Stowarzyszenia już od czerwca, teraz doczekał się swojego kolorowego i radosnego finału. Przybyli pod Starostwo goście zaskoczyli przechodniów swoimi przebraniami – Seniorzy przywdziali stroje charakterystyczne dla narodowości całego świata, a następnie utworzyli barwną paradę. Pojawili się na niej między innymi dystyngowana królowa Anglii, piękna Kleopatra rodem znad Nilu, smakosze piwa prosto z Oktoberfestu, uczestniczka karnawału w Rio de Janeiro czy gorąca tancerka flamenco z równie gorącej Hiszpanii.

Centralnym punktem wtorkowej zabawy, jak i całej akcji, była jednak aktywność ruchowa. Seniorzy tańczyli, ćwiczyli i całymi drużynami rywalizowali w zespołowych grach: w bule, disc golfa oraz w rzutki. Na najlepszych czekały dyplomy i drobne upominki.

W zakończeniu projektu wziął udział również Starosta Będziński Arkadiusz Watoła. Wyraził on uznanie dla Seniorów za ich radość życia, energię i aktywność, którymi zarażają całą społeczność lokalną.

Warto zaznaczyć, że Powiat Będziński wsparł realizację zadania „Ruszamy Powiat z kanapy!” poprzez dotację ze środków na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Informację nadesłała Paulina Nobis z Biuro Informacji i Rzecznika Prasowego Starostwa powiatowego w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress