Malowane place zabaw (wideo)

2016-09-15

Przy czterech Strefach Aktywności Rodzinnej w Będzinie powstały „Malowane Place Zabaw”. W wykonanie kolorowej atrakcji dla maluchów zaangażowali się członkowie Klubu Integracji Społecznej, który powstał przy będzińskim MOPSie.

W Klubie Integracji Społecznej zrzeszają się ludzie korzystający z pomocy społecznej, a działania klubu mają zmierzać do włączenia społecznego osób, które mają problemy z integracją społeczną. Mamy w naszym klubie 35 osób, które w ramach cyklu wielu zajęć z doradcą zawodowym, psychologiem, terapeutami, a także zajęć reintegracyjnych w Klubie Integracji Społecznej tworzą inicjatywy lokalne i realizują je potem w praktyce.

- tłumaczy Kamil Dybich z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie.

Jak dotąd Malowane Place Zabaw powstały w Parku na Dolnej Syberce, osiedlu Zamkowym, w Grodźcu oraz na Ksawerze.

Dzisiaj piękny słoneczny dzień, Dzień Integracji Lokalnej, jak widać mieszkańcy chętnie spotykają się i mam nadzieje będą się dzisiaj dobrze bawili. Dzieci są zadowolone, jest dmuchaniec, więc każdy ma coś dla siebie.

-komentuje Rafał Adamczyk, wiceprezydent Będzina.

Otwarcie każdego z czterech Malowanych Placów Zabaw odbywało się w ramach Dni Integracji Lokalnej, podczas których na najmłodszych mieszkańców Będzina czekały liczne atrakcje.

Tradycyjnie już malowanie buziek, tatuaży farbami do ciała, są kreatywne balony, ciekawym warsztatem są również kreatywne druciki, to są elementy, z których można robić różne dziwne stworki, potworki, zwierzątka i każdy uczestnik Dni Integracji Lokalnej będzie mógł zabrać taką zabawkę wykonaną własnoręcznie do domu.

-wymienia Kamil Dybich.

W ramach wydarzeń nie zabrakło również dmuchańca, baniek mydlanych, czy wywodzącej się z Hiszpanii Piniaty.

Jeśli jeszcze nie widzieliście Malowanych Placów Zabaw, to warto odwiedzić jedną z czterech lokalizacji, w których powstały.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress