Nietuzinkowe rozmowy z Janem Nowickim

2016-09-14

16 września o godzinie 16.30 gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie będzie Jan Nowicki, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych, pedagog, autor felietonów i książek. Podczas spotkania zorganizowanego w ramach działającego w książnicy Dyskusyjnego Klubu Książki aktor opowie o życiu, pracy, poszukiwaniu szczęścia i oczywiście o swoich książkach.

Jan Nowicki jest jedną z najbardziej wyrazistych osobowości aktorskich, którego wyróżniała „swoboda scenicznego sposobu bycia” i „naturalność”. Jego role – te najlepsze – to przede wszystkim postacie skomplikowane, kierujące się namiętnościami, oscylujące pomiędzy przeciwieństwami. Jan Nowicki zagrał w ponad 240 filmach, a najbliższe jego sercu są: „Niepochowany”, „Wielki Szu”, „Magnat”, „Spirala” i „Sanatorium pod Klepsydrą”. Jest również autorem kilku książek („Między Niebem a Ziemią” (2000), „Mężczyzna i one” (2012), „Białe walce” (2014), „Dwaj Panowie” (2015)), wierszy, tekstów piosenek i kolęd.

Podczas spotkania będzie istniała możliwość nabyci książek Jana Nowickiego i zdobycia autografu z dedykacją autora. Spotkanie w będzińskiej bibliotece zostało zorganizowane z okazji jubileuszu 70-lecia działalności Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej
w Będzinie. Ilustrację muzyczną spotkania przygotował Zbigniew Teper.
Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki. Zapraszamy. Wstęp wolny

Informacje nadesłała Beata Wardęga, z Działu Promocji MiPBP w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress