Ogród Sztuki (wideo)

2016-09-14

Muzeum Zagłębia w Będzinie po raz kolejny wypełniło się pięknymi i barwnymi kompozycjami kwiatowymi.

Tegoroczna edycja Ogrodu Sztuki jest poświęcona jubileuszowi naszej instytucji, powołania jej do życia 60 lat temu. Tak jak Pani zauważyła to nie tylko kompozycje kwiatowe, ale też zorganizowany program artystyczny.

- tłumaczy Małgorzata Hałasik z Działu Sztuki Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Nad przystrojeniem Pałacu Mieroszewskich przez kilka dni w pocie czoła pracował sztab utalentowanych florystów.

Wymyśliliśmy wspólnie z fantastycznymi florystami pracującymi ze mną, to było 19 osób, że będziemy posługiwać się głównie rośliną, która nazywa się zatrwian, który występuje w różnych gatunkach roślinnych jak również kolorystycznych.

-wyjaśnia Artur Trzcionka, florysta, Studio Florystyczne Artidekor.

Na uczestników tego kulturalnego wydarzenia czekała niezliczona ilość atrakcji. Cała oprawa Ogrodu sztuki sprawiła, że każdy wczuwał się w wyjątkowy klimat panujący tego dnia w Pałacu.

Stowarzyszenie zajmujące się rekonstrukcją historyczna i kostiumingiem ” Krynolina” przygotowało również pokaz XIX wiecznej mody.

Jesteśmy grupą pasjonatek, większość z nas jest właściwie samoukami w kwestii krawiectwa, choć nie tylko mamy również osoby zajmujące się tym profesjonalnie. Zaczęłyśmy to robić głównie ze względu na fascynację historią i tym, że uwielbiamy piękne rzeczy, a nie da się ukryć, ze moda tamtego okresu jest po prostu piękna.

- mówi Magdalena Mazur ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu „Krynolina”.

Muzeum Zagłębia w Będzinie zadbało również o nastrojową muzykę w wykonaniu utalentowanej skrzypaczki oraz harfistki.

Jeszcze będzie się dużo działo ponieważ będą też koncerty. Wystąpi solistka Filharmonii Śląskiej w Katowicach, Pani Agnieszka Kaczmarek – Bialic. Wystąpi też bardzo młodziutka artystka Aleksandra Hałaczkiewicz , która własnie zdobyła na międzynarodowym konkursie w Santorini drugą nagrodę.

komentuje Małgorzata Hałasik.

Wydarzeniu Towarzyszył ponadto wernisaż wystawy Haliny Lerman ” Tajemnicze Ogrody”, którą możemy podziwiać do 10 października.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress