Sosnowiecki Caritas ruszył z nowymi projektami (wideo)

2016-09-16

Caritas Diecezji Sosnowieckiej ruszył niedawno z dwoma ciekawymi projektami. Pierwszym z nich jest program „Rodzina Bądźmy Razem”.

Projekt ma generalnie na celu świadczyć pomoc rodzinom borykającym się z uzależnieniami i polega on na bezpłatnym poradnictwie prawnym i psychologicznym dla najbiedniejszych mieszkańców z terenu całej diecezji sosnowieckiej.

- mówi Daria Słonecka-Mierzwa, fundraiser Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Porady psychologiczne i prawne świadczone w ramach projektu „Rodzina Bądźmy Razem” odbywają się w określone dni tygodnia.

To są godziny ustalane przez prawnika i psychologa, na porady można zapisać się telefonicznie, mailowo, bądź osobiście tutaj u nas w siedzibie Caritas na ulicy Korczaka 5 w Sosnowcu. 

-dodaje Daria Słonecka – Mierzwa.

W ramach realizacji projektu „Rodzina Bądźmy Razem” sosnowiecki Caritas zachęca również do angażowana się w zbiórki prowadzone przez Szkolne Koła Caritas i Parafialne Zespoły Charytatywne. 

Również udostępniamy konto na wsparcie tego rodzaju działań. Każdy kto chce może nas wesprzeć, widać nas w marketach i parafiach przy okazji świąt i uroczystości. Chcemy, żeby to były okazje do tego, żeby takie środki i potrzebne artykuły zbierać dla rodzin potrzebujących. 

- komentuje ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Aktualnie Caritas Diecezji Sosnowieckiej realizuje również projekt „Doświadczenie seniora i młodość juniora – na wolontariat pora!”, który polega na integracji międzypokoleniowej oraz promowaniu idei wolontariatu.

Idea projektu nie jest przypadkowa ponieważ Caritas Diecezji Sosnowieckiej, również jak i inne Caritasy na terenie naszego kraju, w głównej mierze skupia się na pracy wolontariuszy i w dużej mierze są to wolontariusze zrzeszeni albo w Szkolnych Kołach Caritas albo Parafialnych Zespołach Caritas.

-tłumaczy Daria Słonecka – Mierzwa.

W ramach projektu zaplanowane zostały wspólne działania na rzecz lokalnej społeczności, Integracyjny Międzypokoleniowy wyjazd do Warszawy, tworzenie muralu miejskiego oraz organizacja Wigilii dla Bezdomnych.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress