Ukradli psa… nagrał ich kamera

2016-09-14

22-latek i jego 18-letni kompan w miniony weekend pod osłoną nocy z terenu jednej z firm skradli owczarka niemieckiego. Mężczyźni są już w rekach policji.

Fot: KPP w Będzinie

Złodzieje wpadli przez swoją nieuwagę, kradzież czworonoga została dokładnie zarejestrowana przez kamery monitoringu zamieszczone na budynku firmy.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w pobliżu będzińskiej dzielnicy Łagisza. Na terenie jednej z działających tam firm, właściciele pozostawili swobodnie biegającego szczeniaka owczarka niemieckiego. Piesek na tyle zainteresował przechodzących obok posesji dwóch mężczyzn, że postanowili go ukraść. 22-latek i jego 18-letni kompan nie wiedzieli jednak, że na terenie firmy zainstalowane są kamery monitoringu.

- informuje Komenda Miejska Policji w Będzinie.

Mieszkańcy Będzina wpadli w ręce stróżów prawa gdy następnego dnia po zuchwałej kradzieży wybrali się na spacer ze skradzionym szczeniakiem.

Dalszym losem mężczyzn zajmie się teraz prokurator i sąd. Obaj przyznali się już do kradzieży i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie karze. Grozi im nawet 5 lat więzienia.

-wyjaśniają funkcjonariusze.

Źródło: KPP w Będzinie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress