Wakacyjne remonty w Dąbrowie Górniczej

2016-09-02

W okresie wakacji aż w ośmiu szkołach w Dąbrowie Górniczej przeprowadzone zostały remonty. Modernizacje szkół kosztowały miasto blisko 1 mln 300 tys. złotych.

Fot: UM w Dąbrowie Górniczej

 W tym roku prace remontowe przeprowadzono w przedszkolach nr 29 i 39, szkołach podstawowych nr 2, 5, 17, 25 i 27, a także w zespole szkół nr 7.

Przedszkolaki z przedszkola nr 29 od września korzystać będą z czterech nowych sanitariatów. Roboty budowlane objęły wymianę płytek na ścianach i posadzkach, wymianę drzwi, malowanie, wymianę lamp, wymianę instalacji wodno – kanalizacyjnej, wykonanie kabin, montaż umywalek, baterii i muszli. Podobny remont przeprowadzono również w szkole podstawowej nr 2. W przedszkolu nr 39 wyremontowana została kuchnia. W szkołach podstawowych nr 5, 17 i 27 wykonano prace związane z dostosowanie budynków pod potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym. Chodzi tu głównie o remont sal, korytarzy i toalet. Budynek szkoły nr 25 dostosowano do obowiązujących przepisów pożarowych, a przy zespole nr 7 wyremontowano prowadzące do niego schody.

-wyjaśnia magistrat.

Ponadto miasto realizuje również wieloletnie inwestycje, które obejmują m.in. kompleksowe modernizacje sal gimnastycznych, basenów, sal lekcyjnych i pomieszczeń gospodarczych, wymianę instalacji i okien, jak np. w zespole szkół sportowych i szkole podstawowej nr 20.

Gruntowną przebudowę przechodzi też pawilon przy zespole szkół nr 3, w którym znajdują się m.in. basen, sale gimnastyczne i siłownia. Koszt wszystkich prac w tych placówkach szacowany jest na ok. 55 mln zł.

-dodaje magistrat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress