Drużyna Kacperka walczy z siatkówczakiem (wideo)

2016-10-14

Kacperek Ochal to uroczy i pełen życia dwulatek, niestety na początku roku rodzice chłopca zauważyli niepokojący błysk w jego oku.

To było w lutym, żona zauważyła taki błysk dziwny w oku, pojawiał się bardzo rzadko, ciężko to było zobaczyć. Po którymś razie udała się najpierw do lekarza rodzinnego, w tym samym dniu od razu do okulisty i w ciągu 3-4 dni byliśmy już w klinice na ul. Ceglanej w Katowicach.

- wspomina Marcin Ochal, tata Kacpra.

Po diagnozie przyszedł czas na chemioterapię, mały Kacper z czasem coraz dzielniej znosił kolejne wizyty w szpitalu.

On jak tylko już poznał drogę do szpitala, widział te okoliczne ulice i domy to już się denerwował, wiedział że jedziemy do szpitala i już był płacz. Teraz on wie, że musi tam jechać, że taka jest potrzeba. Po prostu jakoś to zrozumiał.

- komentuje Gabriela Ochal, mama Kacpra.

Kacperek chemie otrzymywał w szpitalu w Katowicach, następnie chłopiec był leczony w Krakowie.

Tam został poddany zabiegowi brachyterapii, czyli wszczepienia płytki radioaktywnej do oka i ten zabieg przyniósł efekt ponieważ guz się obkurczył, został nieaktywny, natomiast w ciele szklistym, tam gdzie chemia nie ma prawa dotrzeć zostały aktywne odpryski guza. W pierwszej kolejności zaproponowano nam usunięcie oka, gdy stanowczo odmówiliśmy zaproponowano nam drugi zabieg brachyterapii jednocześnie oświadczając, że wiąże się to z bardzo dużym rykiem.

W Polsce możliwości leczenia Kacperka są wyczerpane. Jedyną szansą na uratowanie oka chłopca jest kosztowna terapia u doktora Abramsona w nowojorskiej klinice.

Nasz wstępny kosztorys, obejmujący badania i podanie leku do oka na dzień dzisiejszy to jest 165 tys dolarów.

-wyjaśnia tata Kacpra.

Rodzice Kacpra wszelkimi sposobami starają się uzbierać potrzebną kwotę.

Jesteśmy pod opieką Fundacji Iskierka, ma Kacperek założone subkonto. Pod każdym naszym postem na Facebooku na stronie Drużyna Kacperka vs. siatkówczak można znaleźć formy płatności. Wkrótce dołączy tez do nas Fundacja Się Pomaga.

-tłumaczy mama Kacpra.

W pomoc małemu czeladzianinowi zaangażowało się wiele miejskich instytucji i osób prywatnych. O zebranie funduszy na leczenie Kacperka walczy m.in. Stowarzyszenie Czeladź Jest Fajna.

Zauważyliśmy na stronie Drużyna Kacperka, że jest taka potrzeba by pomóc w zebraniu pewnej kwoty pieniędzy na leczenie Kacperka. Postanowiliśmy się w to zaangażować przy współpracy z rożnymi organizacjami w Czeladzi. Udało nam się zorganizować zbiórkę publiczna zarejestrowaną, obecnie jesteśmy w trakcie ustalania kolejnych akcji charytatywnych.

- komentuje Łukasz Zub, wiceprezes Stowarzyszenia Czeladź jest Fajna

Drużyna walczącą o zdrowie Kacperka wciąż rośnie w siłę, a wraz z nią przybliża się szansa na terapie w Stanach Zjednoczonych. Może i Ty zechcesz sprawić by na tej buzi na zawsze zagościł uśmiech?

Leczenie Kacperka możecie wesprzeć poprzez:

Fundacja ISKIERKA
02-460 Warszawa
ul. Daimlera 2

Numer subkonta Kacperka w Fundacji Iskierka:

ING Bank Śląski
51 1050 0099 6781 1000 1000 0543
Kacper Ochal
Wpłaty z zagranicy:
IBAN: PL51 1050 0099 6781 1000 1000 0543
BIC (SWIFT): INGBPLPW

PayPal

www..paypal.me/kacperekochal

https://zrzutka.pl/mj3rnx

Indywidualne konto Kacperkakoniecznie z dopiskiem Darowizna dla Kacperka

PKO BP 84 1020 2498 0000 8402 0544 3520

Fot: Archiwum prywatne rodziny

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress