Rada Dzielnicy Kazimierz Górniczy działa już 8 miesięcy (wideo)

2016-10-24

Od  marca br. w Kazimierzu Górniczym działa Rada Dzielnicy, od tamtej pory w tej części Sosnowca wiele się zmieniło.  

Teraz jest taki okres wzmożonych remontów w Kazimierzu Górniczym, jest to związane też z Budżetem Obywatelskim, projekty zgłoszone przez Radę Dzielnicy przeszły do realizacji, remontowane są drogi, powstaje strefa aktywności mieszkańca, powstała niemożliwa do postawienia przez lata wiata przystankowa.

- mówi Łukasz Krawiec, przewodniczący Rady Dzielnicy Kazimierz Górniczy.

W ciągu zaledwie kilku miesięcy w Kazimierzu przeprowadzonych zostało wiele cennych dla mieszkańców inwestycji.

Cieszymy się ogólnie z tych inwestycji, bo nie tylko drogi, nie tylko budowa parku, czy siłowni, czy boisko przy szkole, ale pieniążki są inwestowane też w sport i kulturę.

- komentuje Krzysztof Płoszaj z Rady Dzielnicy Kazimierz Górniczy.

Wieloletnich zaniedbań nie da się naprawić w kilka miesięcy. W Kazimierzu Górniczym wciąż są osiedla, które wymagają wiele pracy, jednym z nich jest osiedle Broniewskiego.

Bloki są zaniedbane od kilkudziesięciu lat, w zeszłym roku zaczęły się wykupy mieszkań, teraz powstają wspólnoty, zaczyna się zmieniać otoczenie wokół tych bloków, jednak mamy bardzo duże problemy z drogami. 

- wyjaśnia Ilona Straś, z Rady Dzielnicy Kazimierz Górniczy.

Zmiany w dzielnicy nie były by możliwe gdyby nie dobra współpraca pomiędzy radą, a wieloma instytucjami. Są jednak i tacy, z którymi prowadzenia dialogu bywa bardzo trudne.

Największy mamy problem z SRK. Niestety czasami jest tak, że mamy wiele osób pomocnych, ale czasami niestety pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. 

- ocenia Dorota Wnuk, z Rady Dzielnicy Kazimierz Górniczy.

Radni Rady Dzielnicy nie poddają się i walczą o przywrócenie blasku swojej małej ojczyźnie, nie zapominając równocześnie o tradycjach tego miejsca.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress