Gimnazjaliści z będzińskiej ,,4” na reporterskim szlaku.

2016-10-26

W tym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum nr 4 w Będzinie oraz Gimnazjum w Kroniach na Litwie realizują w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży projekt pt,,Na polsko-litewskim szlaku reporterskim”.


Na polsko-litewskim szlaku reporterskimKizoa Movie Maker – Video Editor

Grupa 10 gimnazjalistów z Będzina oraz dwóch nauczycieli odwiedziła szkołę partnerską na Litwie. Od 3 do 8 października uczestniczyli w warsztatach i lekcjach w Gimnazjum w Kroniach oraz odwiedzili wiele ciekawych i malowniczych miejsc: Koszedary, Kronie, Darsuniskis, Kowno i Kalviai.

Celem projektu jest promowanie współpracy i przyjaźni polsko – litewskiej oraz poznawanie tradycji tych krajów. Niezastąpionym narzędziem w rękach młodych reporterów z Polski i Litwy były nowoczesne technologie, przy pomocy których stworzyli barwny reportaż zdjęciowy. Opowiadają w nim o przygodach na reporterskim szlaku.
Młodzież brała udział w warsztatach w redakcji gazety ”Kaisiadoriu Atspindźiai”, zobaczyła w praktyce pracę redaktorów oraz rozmawiała z wydawcą. Uczestnicy projektu dotarli z aparatami i kamerą do miejsc, które są wizytówkami regionu. Spacerowali ulicami Kowna oraz odpoczywali nad brzegiem Niemna. Odwiedzili Mera miasta Koszedary.
Przebywając ze sobą uczniowie rozwijali kompetencje językowe i społeczne. Nawiązali przyjaźnie i poznali życie oraz tradycje swoich rówieśników.

Będzińska młodzież w trakcie polskiego wieczoru przedstawiła litewskim kolegom prezentację na temat swojego miasta i szkoły. Projekt został sfinansowany w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEN.

Informację nadesłała Aneta Radon z MZS nr 1 w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress