Akt oskarżenia ws. niegospodarności w sosnowieckiej spółce

2016-10-20

Prokuratura Okręgowa w Katowicach oskarżyła byłych członków zarządu Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych – TBS sp. z o.o. z/s w Sosnowcu o niegospodarności w tej spółce.

2 osoby oskarżone zostały o niedopełnienie obowiązków przy zarządzie mieniem spółki i wyrządzenie szkody w kwocie 2.381.607 złotych. Były prezes spółki odpowie za udzielenie pomocnictwa do tej niegospodarności.

Dowody zgromadzone w postępowaniu wskazują, iż członkowie zarządu sprzedali na rzecz osób 3 nieruchomość położoną w Sosnowcu po zaniżonej cenie. Przyjęto bowiem jako cenę sprzedaży wartość nieruchomości określoną w operacie szacunkowym, podczas gdy operat dot. jedynie części sprzedawanej nieruchomości. W ocenie prokuratora niezasadnie zawarto również kilka kolejnych umów związanych ze sprzedażą tej nieruchomości na której pierwotnie spółka gmina miała budować osiedle mieszkaniowe. Chodzi o umowę dot. wykonania już po sprzedaży przez MZBM – TBS sp. zo.o. wycinki drzew na tej posesji, umowę sprzedaży projektu budowlanego obejmującego plan budowy osiedla mieszkaniowego, umowy o świadczenie usług promocyjnych na rzecz realizacji inwestycji budowy osiedla, umowy o świadczenie usług nadzoru inwestorskiego.

-wyjaśnia Marta Zawada-Dybek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Wartość szkody jaką poniosła spółka należąca do gminy Sosnowiec oszacowano na kwotę 2. 381.607 złotych. Żadna z oskarżonych osób nie przyznała się do zarzucanych jej czynów.

Przestępstwa zarzucane oskarżonym zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 10.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress