Atak nożownika w Sosnowcu. Policjanci użyli broni

2016-10-31

Wczoraj popołudniu w rejonie ulicy Szenwalda w Sosnowcu policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który usiłował zaatakować ich nożem. Mężczyzna nie słuchał poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy, dlatego policjanci użyli wobec agresora broni z ostrą amunicją.

Wczorajszego popołudnia policjanci zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców Sosnowca o tym, że w rejonie ulicy Szenwalda znajduje się mężczyzna, którego zachowanie jest bardzo nietypowe i niepokojące- jest pobudzony i wymachuje pokaźnych rozmiarów nożem. We wskazanym miejscu funkcjonariusze zastali opisywanego mężczyznę, który nie stosował się do wydawanych przez nich poleceń oraz usiłował ugodzić policjantów trzymanym narzędziem. W trakcie zajścia rzucał w funkcjonariuszy kamieniami z pobliskiego torowiska( jeden z policjantów doznał urazu kości piszczelowej) a także w pewnej chwili skoczył na maskę radiowozu, którą usiłował przeciąć nadal znajdującym się w jego dłoni nożem.

- informuje KMP w Sosnowcu.

Wobec agresywnego mężczyzny policjanci użyli najpierw środków przymusu bezpośredniego. Nożownik nie reagował na żadne działania policjantów, mężczyzna nie przejmował się rozpylonym w jego kierunku gazem, ani lecącym w jego kierunku gumowymi pociskami z broni gładkolufowej, której użyli policjanci.

W stronę nożownika skierowano aż 17 strzałów z tej broni, jednakże on zdawał się nie zauważać jej działania. Wobec faktu, iż agresja mężczyzny rosła, istniało realne zagrożenie nie tylko dla policjantów ale przede wszystkim dla osób postronnych, policjanci zdecydowali się użyć wobec napastnika broni służbowej z ostrą amunicją, w wyniku czego doznał on obrażeń obu nóg- łydki i kości piszczelowej. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

-wyjaśnia KMP w Sosnowcu.

Zachowanie mężczyzny na tyle nietypowe, że pobrano od niego krew do badań, dzięki którym ustalone zostanie czy nożownik nie był pod wpływem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych.

O dalszym losie nożownika zdecyduje Prokurator- jeśli zostaną mu przedstawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, może mu grozić nawet do 10 lat więzienia. Należy podkreślić jak wysoce prawidłowa, szybka i przytomna była postawa zgłaszającego, który nie pozostał obojętny i powiadomił Policję o zauważonym niepokojącym zachowaniu mężczyzny, nie podejmując jednocześnie wobec niego samodzielnie żadnych działań. Wnioskując z dalszego rozwoju wypadków, biorąc pod uwagę stopień agresji mężczyzny, można wysunąć przypuszczenie, że być może tylko dzięki jego roztropnej postawie udało się uniknąć innej, poważniejszej tragedii.

-dodaje KMP w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress