Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

2016-10-24

Zadbanie o bezpieczeństwo w Internecie jest wspólnym zadaniem całych społeczności szkolnych i właśnie dlatego CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska włączyło się w realizację projektu „Cybernauci”.

Projekt, realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska ma na celu wzmocnienie kompetencji bezpiecznego korzystania z Internetu i TIK.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.

– poinformowała p. Bożena Fulas, koordynator programu ze strony szkoły.

Młodzież wzięła już udział w kilkugodzinnych warsztatach, w trakcie których wzmacniano kompetencje w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Nauczyciele spotykają się z trenerem p. Michałem Szyszką- Emisariuszem Bezpiecznego Internetu, żeby wzmocnić swoje kompetencje w tym zakresie, zainspirować się w zakresie pracy z użyciem nowych technologii, poznać miejsca, gdzie mogą szukać nowych informacji.

Natomiast rodzice mogą się dowiedzieć, w jaki sposób można wykorzystać Internet jako narzędzie rozwoju swojego dziecka, jakie korzyści wynikają z jego używania oraz co robić, aby nie spotkać się z niebezpieczeństwami w tym zakresie.
Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna+”. Patronat honorowy nad projektem objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Informację nadesłała Bożena Fulas z CKZiU w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress