Ekologia jest kobietą (wideo)

2016-10-11

Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie stał się najbardziej ekologicznym miejscem w naszym mieście, wszystko za sprawa wydarzenia pod nazwą „EKO-KOBIETA. Potęga odwiecznej kobiecości”, którego kluczowym elementem była debata ekologiczna.

Panel będzie prowadzony przez kilka znamienitych osobistości. Myślę, że dzisiejsze spotkanie związane z ekologią dużo wniesie w wiedzę zarówno Pań i Panów, którzy odwiedzą teatr.

- mówi Rafał Adamczyk, wiceprezydent Będzina.

Piątkowa debata została zorganizowana przez Dress for Success, organizację pozarządowa, która na cały świecie wspiera kobiety na rynku pracy.

My w Dress for Success dbamy również o to żeby kobiety, czyli te osoby, które dbają o wychowanie dzieci i które sprawiają, że dom funkcjonuje w określony sposób wiedziały o tym jaka żywność należy do zdrowej żywności, jak zachowywać się, żeby chronić nasze dziedzictwo kulturowe.

-wyjaśnia Dorota Stasikowska – Woźniak, Dyrektor Generalna Dress for Success Polska.

Głównym celem piątkowej debaty było podniesienie poziomu wiedzy ekologicznej wśród kobiet, które jako matki i czynne uczestniczki życia społecznego w znaczący sposób wpływają na świadomość ekologiczną dzieci i środowiska społecznego, w którym funkcjonują.

Chodzi o to aby uświadomić wszystkim kobietom, że drobne zmiany ekologiczne w ich gospodarstwach domowych dają efekt skali, to jest cały sektor, który wpływa na zanieczyszczenia środowiska. Kiedyś historycznie natura była matką-żywicielką, dzisiaj jest niewolnicą. Zróbmy coś z tym!

- komentowała dr Ewa Piaskowska, przewodnicząca Rady Patronackie Dress for Success.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress